Články

Mapa razítek je na světě!

Tisk
PDF

S radostí oznamujeme, že jsme si pořádně "mákli" a zprovoznili jsme dlouho očekávanou mapu turistických razítek! Do mapy jsou zanesena všechna turistická razítka z tohoto katalogu. Pro větší přehlednost si můžete mapu libovolně zvětšovat i zmenšovat, fungují i náhledy jednotlivých razítek (po kliknutí na značku). Mapu najdete v horní liště nebo zde. V detailu každého razítka si můžete zobrazit mapu jeho nejbližšího okolí.

Druhou dobrou zprávou je, že se nám podařilo shromáždit další velké množství razítek, a tak katalog (a s ním i novou mapu) zase trochu zahušťujeme. Děkujeme za otisky razítek, které nám posíláte a přejeme vám i nám hodně nových prázdninových úlovků.

Arcidiecézní muzeum má turistické razítko!

Tisk
PDF

Arcidiecézní muzeum Olomouc má konečně turistické razítko! Unikátní muzeum pro duchovní výtvarnou kulturu 12. až 18. století se tak zařadilo mezi stovky objektů, které nabízejí otisk speciálního razítka. Ten slouží nejen turistům jako potvrzení o návštěvě konkrétního místa, ale také pomáhá jeho propagaci.

Turistické razítko

Turistické razítko Arcidiecézního muzea využívá jedno z hlavních lákadel stálé expozice – Šternberskou madonu. Socha z 90. let 14. století se řadí mezi nejvýznamnější díla krásného slohu v českých zemích. Podle odborníků by jejím autorem mohl být Jindřich Parléř (Jindřich z Gmündu), kterému je připisována například socha sv.Václava z roku 1373 ze svatovítské katedrály, nebo jeho syn Jan.

Celý článek...

Plesenský výšlap má své turistické razítko

Tisk
PDF

Turistické razítko Plesenský výšlapDruhý ročník pochodu Plesenský výšlap, k němuž vzniklo turistické razítko, startuje v sobotu 5. května 2012 v Plesné u Chebu v 9.00 hodin z náměstí Svobody. Všichni příznivci pěší a cyklistické turistiky jsou zváni. Připraveny jsou nenáročné 10 a 15 km dlouhé pěší trasy, které povedou místní částí Šneky do Velkého Luhu, Křižovatky, Lomničky, Vackova, Smrčiny a zpět do Plesné. Kromě toho mohou cyklisté využít tras o délce 18, 22 a téměř 40 km. Podél pěší trasy 15 km je připravena soutěž pro děti „Po stopě Isaaca Mayera Weisse“. Turisté budou přicházet do cíle od 13.00 hodin na fotbalové hřiště TJ Jiskra Plesná (v Nádražní ulici), kde jim bude hrát kapela Projednou, připravené tu pro ně bude občerstvení (stejně tak na startu a v průběhu trasy 15 km). V rámci pochodu si mohou prohlédnout několik výstav, např. o tom, jak vznikaly návrhy na zpracování turistického razítka, kapli ve Šnekách s výstavou o historii Plesné, nebo navštívit židovský hřbitov či rabínský dům v Lomničce. Každý, kdo dospěje do cíle, získá účastnický list a magnetku. Pořadatelé město Plesná a odbor KČT Union Cheb se zkrátka o své velké i malé turisty postarají po všech stránkách. Více informací na http://lomnicka.blgz.cz.

Celý článek...

Turistická razítka konečně přehledně!

Tisk
PDF

Vítáme vás v novém katalogu turistických razítek. Po jarní intenzivní práci a následné letní pauze se nám podařilo dostat stránky do provozuschopné podoby. Samozřejmě ještě není všechno dokonalé, ale to nám, doufám, odpustíte. Základní funkce katalogu jsou v provozu - razítka jsou řazena do kategorií (některá turistická razítka mohou být i ve dvou kategoriích současně), zobrazení turistických razítek v zadaném okruhu, vyhledávání podle názvu, zobrazení posledně přidaných razítek apod. Funguje již i náš fanouškovský profil na Facebooku, takže pokud se vám turistická razítka a naše stránky líbí, můžete se stát naším fanouškem. Uděláte nám tím velkou radost.

Zároveň bychom vás chtěli požádat o spolupráci na dalším rozšiřování a aktualizaci tohoto katalogu. Turistická razítka stále přibývají, a proto není v silách jednotlivce, aby všechna nasbíral sám. Máte-li tedy otisky razítek, která v našem katalogu chybějí, naskenujte je prosím a pošlete nám je. Rádi sbírku rozšíříme. Více informací najdete zde.

Turistická razítka od vás

Tisk
PDF

Pokud máte ve svém "vandrbuchu" nebo na pohlednici turistická razítka, která v tomto katalogu ještě nejsou, naskenujte je a pošlete na náš mail. Rádi sbírku rozšíříme.

Celý článek...


Fanoušci razítek

Reklama